W naszej ofercie znajduje się zróżnicowana i bogata lista propozycji integracyjnych dla firm, grup zorganizowanych oraz szkół, które realizujemy zarówno na terenie hotelu oraz w najbliższych jego okolicach przy współpracy z kilkoma firmami.
Ośrodek Jurajski Olsztyn znajduje się w Olsztynie k/Częstochowy w Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Położony jest u podnóża Ruin Zamku w Olsztynie przy Szlaku Orlich Gniazd. Położony w otulinie lasu w którym znajdują się:
- BOISKA SPORTOWE – do koszykówki, do siatkówki plażowej,
- STRZELNICE
- SIŁOWNIE ZEWNĘTRZNĄ,
- PLAC ZABAW
- WOKÓŁ BUDYNKU LICZNE ALTANY
- SALE DO ZAJĘĆ DYDAKTYCZNYCH – 2 SALE,
- SALA LUSTRZANA
- SALA mini KINO z profesjonalnym sprzętem do oglądania filmów i karaoke.
- MIEJSCE NA URZĄDZENIE OGNISKA LUB GRILLA,
- ISTNIEJE MOŻLIWOŚĆ DODATKOWYCH ATRAKCJI TAKICH JAK wspinaczka skałkowa, paintball, park linowy, gry integracyjne i sportowe.
W Ośrodku dodatkowo do dyspozycji gości posiadamy:
- piłkarzyki,
- stół do ping-ponga,
- aneks kuchenny
Jura Krakowsko-Częstochowska słynie z dobrze rozwiniętej sieci szlaków turystycznych, dlatego w jednym miejscu spokojnie można posiedzieć kilka dni. Olsztyn jest tego przykładem słynie z wielu szlaków turystycznych.
W okolicy znajdują się liczne szlaki dla turystyki pieszej jak i również trasy rowerowe.
Olsztyn słynie z wielu atrakcji turystycznych:
Ruiny zamku w Olsztynie
Nad miejscowością wznosi się Góra Zamkowa, na której widać rozległe ruiny średniowiecznej warowni. Budowla została wzniesiona na początku XIV wieku, a kilkadziesiąt lat później rozbudowana z inicjatywy Kazimierza Wielkiego. Zamek był wielką budowlą składający się z kilku części, tj.: dwóch podzamczy oraz z części zamku dolnego, górnego i środkowego.
W tym momencie, jeśli go odwiedzisz, to przejdziesz przez bramę i będziesz mógł podążyć do 35-metrowej baszty. W swoim czasie było to miejsce więzienia i ostatnim punktem obrony. W tym miejscu tłumnie turystów można spotkać na jarmarku kolekcjonerskim w czerwcu. Do tej pory organizowany jesienią był festiwal sztucznych ogni i laserów, który rozświetlał pięknie olsztyńską perełkę.
Do ruin prowadzi z rynku ulica Zamkowa – swoisty deptak z kramami i knajpkami. Warownia jest udostępniona dla turystów, w sezonie odpłatnie. Obecnie odkryto tutaj system jaskiniowy, który w przyszłości będzie dostępny dla zwiedzających i ma szansę stać się jednym z największych w całej Polsce!
Jaskinia Olsztyńska
Jaskinia krasowa, która łącząc się z Jaskinią Wszystkich Świętych, tworzy jedną całość i ma długość dwustu czterdziestu metrów. Grotołazom po II wojnie światowej w 1963 roku udało się odnaleźć wąski zacisk w jednym z korytarzy, dzięki któremu można było przedostać się do tej drugiej jaskini. Wzmianki o Jaskini Olsztyńskiej sięgają z 1836 roku autorstwa J.B. Puscha, które to miejsce odkryto i uważano za jedno z najpiękniejszych jaskiń na naszej polskiej ziemi. W niej intensywnie wydobywano kalcyt, który używano w hutnictwie szkła i niestety jaskinia uległa zniszczeniu.
Ruchoma szopka w Olsztynie Jurajskim
Jurajska atrakcja, która przyciąga turystów do tej miejscowości przez cały rok. Jest dziełem Jana Wiewióra, który jest miejscowym twórcą szopki wykonanej z lipowego drewna poprzez ręcznie rzeźbienie. Niesamowite jest to, że aż 300 figur, spośród 800 tam się znajdujących jest ruchomych. Szopka nosi nazwę „Jurajskie Betlejemowo” i dostać się do niej można, gdy znajdziemy zabytkową, kolorową chatę artysty leżącej przy drodze na Biskupice.
Rynek w Jurajskim Olsztynie
Bardzo nam się spodobało to miejsce. Ktoś może zapyta dlaczego, a my odpowiadamy. Na placu olsztyńskiego rynku znajduje się fontanna, szpalery niskich drzew, które są podświetlane nocą oraz znajduje się tam ciekawe miejsce do siedzenia w kształcie żółtego słońca, a także miejsce na rowery. Gdy my byliśmy tam podczas ostatniego wypadu, to spotkaliśmy się z gigantycznymi klownami z cyklu 'chichot życia’. Wszystko to jest otoczone rondem w kształcie elipsy i pawilonami handlowymi. Oczywiście przy płycie rynku znajduje się przystanek autobusowy.
Olsztyński Anioł Stróż
Jan Wiewiór wykonał siedmiometrową postać Anioła Stróża, która wita wszystkich kierujących się z Częstochowy i wjeżdżających do Olsztyna. Zrobił to na cześć tradycji anielskiej. Mianowicie przy kościele w tej miejscowości kiedyś istniało Bractwo Aniołów Stróżów i tutaj narodziła się tradycja. W samej świątyni możemy spotkać mnóstwo postaci aniołów, które zdobią ściany i pomodlić się w powstałej kaplicy na cześć Świętych Aniołów.
Rezerwat Sokole Góry
Rezerwat Sokole Góry położony jest na południe od Olsztyna Jurajskiego w północnej części Jury Krakowsko-Częstochowskiej i obejmuje szereg wapiennych wzgórz.
Góry Towarne
Góry Towarne inaczej Towarnie czy Towarowe to piękna grupa skał, bezleśnych ostańców wapiennych, wznoszących się nieco na północ od Olsztyna Jurajskiego.
Jezioro krasowe
Nieco na północny zachód od Olsztyna na Jurze, w Kusiętach, pomiędzy Rezerwatem Zielona Góra a Górami Towarnymi, zagubiła się za torami unikatowa atrakcja – Jezioro Krasowe. Biegnie tędy ścieżka geologiczna „W Krainie Białych Skał”, a w pobliżu wiodą również czerwony Szlak Orlich Gniazd oraz pomarańczowy Transjurajski Szlak Konny.
Jeziora krasowe to niezwykła rzadkość w Polsce, bowiem występują tylko jeszcze na Wyżynie Lubelskiej.
Jaskinia w Zielonej Górze
Jaskinia w Zielonej Górze to niezwykle ciekawy, podziemny twór, który odnajdziesz w Rezerwacie Zielona Góra w Kusiętach, niedaleko Olsztyna na piechotę 30 minut.